Vítejte na stránce cestopisu o řeckém ostrově Milos. Na cestopisu se průběžně pracuje, zpracovávám fotky a videa, některé části jsou již hotové viz Místa na ostrově Milos (po rozkliknutí Odkazy pod mapkou). Odkaz na původní fotogalerii naleznete v patičce stránky.

Voudia pláž MilosOstrov Milos

Vítejte na stránce soukromého cestopisu o ostrově Milos. Milos je řecký ostrov v souostroví Kyklady. Pobřeží ostrova hraje živými barvami a ostrov samotný je ryze vulkanického původu podobně jako ostrov Santorini.
Ostrov Milos
Na Milosu naleznete více než 70 pláží a každá má trochu jinou barvu, pláže obklopují krásně barevné skály. Právě proto se Milosu někdy říká "ostrov barev". Nejvyhledávanějšími zdejšími cíly turistů jsou velmi známé bílé Sarakiniko a půvabné fascinující útvary skal jménem Kleftiko, ale je tu mnoho dalších krásných míst. 

Ostrov Milos mapaMilos je krásný, ale není příliš "nablýskaný", není tu hustá síť asfaltových silnic, nestojí tu hotelové komplexy, ale i tak jde o typický kykladský ostrov s příjemnými domorodci a vynikající řeckou kuchyní. Jako většina ostrovů souostroví Kyklady je vysušený, větrný (což je při vysokých teplotách příjemné) a prašný. Pobřeží je velmi krásné a barevné, v anketě časopisu TRAVEL + LEISURE v kategorii "25 nejlepších ostrovů na světě" skončil v roce 2020 na 3.místě, v roce 2021 zvítězil a v roce 2022 byl na místě bramborovém čtvrtém více zde (v roce 2021 hlasovalo 35 milionů čtenářů.).

Fotografie

Sarakiniko (foto níže) je pobřeží kde sopečná činnost vytvořila neuvěřitelnou měsíční krajinu. Je bílé, někde světlounce béžové a táhne se v délce několika kilometrů a je tvořeno útvary jako z nějakého sci-fi filmu. Jde o nejnavštěvovanější místo ostrova a pokud zatoužíte vidět ho bez lidí, pak ho navštivte brzo ráno.

SarakinikoSarakiniko ostrov Milos

Podobně světlounce béžové je i Kleftiko. Na rozdíl od Sarakinika poměrně obtížně přístupné, nachází se na divočejším jihozápadním cípu ostrova a obdivovat se jezdí především na lodích. Pokud se budete pohybovat terénním autem, pak se dá dojet po pevnině a sestoupit ke Kleftiku dolů k moři.

KleftikoKleftiko ostrov Milos

Na ostrově Milos v Řecku je k vidění mnoho krás. Zde na ostrově byla okolo roku 1820 nalezena Venuše mélská (Venus de Milo) nedávno byla nedaleko místa nálezu Venuše instalována kopie této sochy. Ta pravá z bílého mramoru zdobí expozici muzea Louvre v Paříži.

Na ostrově Milos je k vidění mnoho krás, také kopie sochy Venuše která zde byla nalezena. Venuše mélská (Venus de Milo).