Mikeš

 

Nadšený a na sebe náležitě pyšný kocourek Mikeš přinesl domů v tlamě živou myš.

Stalo se to ráno, kdy byl doma jen můj manžel. Po výkřiku "okamžitě s ní mazej zase ven!!" kocour utekl i s myší do ložnice a schoval se pod postel. Rozzuřená hlava rodiny se rozhodla lovce vyhnat z pod postele a vzpomněla si, že Mikeš se příšerně bojí vysavače. I dotáhla stroj do ložnice a spustila ho – starý vysavač zaskučel, začoudilo se z něj a navždy zmlkl. Vyděšený kocour prchl pryč a myš nechal pod postelí.

Následná hloubková kontrola vysavače prokázala, že naše dítě někdy předtím se zřejmě pokoušelo vyluxovat rozlitou koka kolu, a to mělo za následek totální betonové spečení obsahu vnitřního pytlíku se sajrajtem, stářím utahaný motor nezvládl tah vzduchu a shořel.

No a myška? Mého muže tato situace notně vykolejila, protože on nepatří mezi lidi kteří chtějí s živou myší bydlet a tak se myška nastěhovala i do jeho snů a hbitě se změnila v malou noční můru. Naštěstí to netrvalo dlouho: o dva dny později večer Mikeš zalehl v kuchyni u sporáku v typické poloze kočičího lovce a proměnil se v černou chlupatou sochu jen občas pohybující uchem. Usoudili jsme, že nejlepší bude nechat ho celou noc zavřeného v kuchyni a ať si tu myšku vyšťourá.

Inu vyšťoural. Můj muž, který vstával dřív než já, měl ranní vstup do kuchyně vylepšený o zbytky myších nožiček, vnitřností a tkání.

Mikeš se brzy na to ztratil při toulání a nikdy se nevrátil.

Vysavač jsme zakoupili nový a je zatím funkční... zatím.

Mikeš (r. 2001)

(text a foto: Jitka Krásová, Mikeš r.2001)

 

CHLUPATINY - HLAVNÍ STRANA