Kočka kaskadér

 

Čita je naše roční kočička a překvapuje nás čím dál tím víc. Tuto neděli večer propadla exhibicionismu a začala předvádět kaskadérské kousky.

Manžel se švagrem seděli na zahradě a kouzlo letního večera si vylepšovali panáčkem dobrého moku a já seděla u počítadla a zírala na monitor. Najednou se ozvalo volání: "Jitko pojď se na něco podívat, to jsi ještě neviděla!" Šla jsem a musím potvrdit že neviděla.

Kočka spokojeně lítala po střeše, šplhala po taškách až na hřeben, sama sebe zastrkávala do komína, exhibici vylepšovala elegantní chůzí přímo po hřebenu střechy a chvílemi se spokojeně rozhlížela po podvečerní ruzyňské krajině. Nevím proč, ale vzpomněla jsem si na film Postřižiny, kdy pan správce s hrůzou sleduje svojí nezbednou ženu a švagra na vysokém požárním komínu a na konci se mu udělá nedobře a zvrací.

Mě se od žaludku udělalo nevolno jen zlehka - čím jsem starší, tím víc se život snažím brát tak jak přichází. Ještě chvíli jsem ty její kejkle pozorovala, a pak s konstatováním "doufám že si moc nenabiješ potvoro jedna" jsem se vrátila domů.

Později jsem se dozvěděla, že po šťastném návratu na zem zakončila vystoupení rychlostním výstupem na pět metrů vysokou višni u boxů našich ovčáků Orsy a Dina a to za účelem polapit nějaké přidrzlé černé kosáky, kteří bez jejího souhlasu večeřeli na přezrálých a nesklizených višních.

Můj muž později večer to zhodnotil slovy: "My jsme tam seděli a ona se před námi docela normálně předváděla!!!"

"Není divu" napadlo mě v duchu "vždyť byla středem pozornosti!"Kočka kaskadér r.2004

(text a foto: Jitka Krásová, Kočka kaskadér r.2004)

 

CHLUPATINY - HLAVNÍ STRANA